Piešimo pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Paukščių maistas. Technologinis žemėlapis piešimui tema: „Piešiame paukštį antroje jaunesniojoje grupėje“.

Prenumeruoti
Prisijunkite prie „page-electric.ru“ bendruomenės!
Susisiekus su:

GCD santrauka 2-oje dalyje jaunesnė grupė tema: „Sveiki, paukščiai!

Autorius: Milyukhina Svetlana Grigorievna, MADOU I kvalifikacinės kategorijos mokytoja darželis Nr. 166 “Žaislas”, Tiumenė.
Antrosios jaunesniosios grupės GCD santrauka tema: „Sveiki, paukščiai!
Tema: Sveiki, paukščiai!
Teritorijų integravimas: „Kognityvinis vystymasis“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „ Kalbos raida“, „Fizinis vystymasis“.
Tikslas: Atskleiskite vaikų žinias apie paukščius.
Užduotys:
1. Atskirkite paukščius (vištą, gaidį, jauniklį, zylę, bulių, varną, žvirblį, balandį) pagal išvaizdą ir pavadinkite.
2. Sustiprinti sąvokas „naminis“ ir „laukinis“.
3. Išmokite piešti paukščių lesalą – duonos trupinius, sėklas, soras (teptuko galu, brūkštelėjimu, „panardinimu“)
4. Išmokite kukuoti kaip balandžiai.
5. Pataisykite spalvų pavadinimus: balta, juoda, geltona, raudona, ruda.
6. Skatinkite užuojautą ir susirūpinimą paukščiais.
Demonstracinė medžiaga: žaislas - žvirblis, magnetofonas, diskas su paukščių balsų įrašu, miško ir vištidės vaizdas planšetėje, trys indai su maistu paukščiams (soros, sėklos, juodos ir baltos duonos trupiniai duona).
Dalomoji medžiaga: kepurės paukščiams, lesyklėlės ant paklodžių, keturių spalvų guašas, šepečiai, stiklinės vandens, vaikiškos kėdutės.
Preliminarus darbas: užsiėmimų vedimas tema „paukščiai“, skaitymas grožinė literatūra apie paukščius, paukščių stebėjimą vaikštant, lesinant paukščius kaimo teritorijoje.
Motyvacija: Atskrenda žvirblis ir dainuoja dainą „chiv-chiv“. Jis šnabžda vaikams į ausis, kad atėjo ne vienas, o su draugais ir klausia: ar jie nori sužinoti, kas yra jo draugai?
Pamokos eiga:
1. Kalbos žaidimas „Sužinok pagal garsą“
Muzikos garsai, kuriuose skamba paukščių (vištos, gaidžio, žvirblio, balandžio) balsai. Vaikai atsako, kokius paukščius atpažįsta.
– Kuo paukščiai skiriasi nuo žmonių?
– Kuo paukščiai skiriasi nuo gyvūnų?
2. Vandens žaidimas „Kaukia kaip balandžiai“
Tariame garsą „xg“. Dabar įsigerkime vandens į burną ir vėl ištarkime tą patį garsą „hg“.
3Didaktinis žaidimas „Naminiai ir laukiniai gyvūnai“
Yra naminių laukinių paukščių.
Kur gyvena naminiai paukščiai?
– Išvardink naminius paukščius?
– Kur gyvena laukiniai paukščiai?
– Kokius laukinius paukščius pažįstate?
Įvairių paukščių užsuko pas mus, bet jie pamiršo, kur yra jų namai. Padėkime jiems. Naminius paukščius sodinsime į vištidę, o laukinius – ant medžių šakų.
4.Kūno kultūros pertrauka „Paukščiai“
Vaikai užsideda kepures paukščiams, atsiklaupia ant kėdžių (kėdės statomos ratu), mokytoja dainuoja:
Ant lango sėdėjo paukštis
Pasilik su mumis kurį laiką,
Sėsk, neskrisk
Ji išskrido – ak!
Paukščiai barsto, skraido ir pešioja grūdus. Žaidimas kartojamas du kartus.
5.Piešinys „Leisk paukščius grūdais“
Ir aš noriu lesinti paukščius grūdais.
-Kuo galite lesinti paukščius?
- Kokios spalvos maistas?
– Kodėl žmonėms reikia šerti laukinius paukščius?
-Ar nori lesinti paukščius?
Mokytojas parodo ir primena, kaip teisingai piešti maistą (duonos trupinius, soras, sėklas)
6. Atspindys
Baigęs darbą, mokytojas kviečia vaikus parodyti vieni kitiems savo darbelius. Jie papasakojo, kokiam paukščiui piešė grūdus.

Sukurti pamokų užrašai

mokytojas: Martyanova A.M.

GBOU 296 vidurinė mokykla

struktūrinis vienetas

ikimokyklinio ugdymo skyriai

Frunzensky rajonas

Sankt Peterburgas

"Paukštiena"

(jaunesnysis ikimokyklinis amžius)

Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie paukštieną.

Užduotys:

Švietimas: Supažindinkite vaikus su spausdinimo delnu technika. Išmokite papildyti įvaizdį.

Švietimas: Ugdykite regimąjį suvokimą ir smulkiąją motoriką.

Pedagogai: Ugdykite gebėjimą užjausti.

Įranga: piešiniai - žąsų ruošiniai, platūs dubenys su vandeniu atskiestu guašu, servetėlės.

Mokytojas dainuoja vaikams pirmąsias dainelės apie žąsis eilutes:

Gyveno su močiute

Dvi linksmos žąsys -

Viena pilka

Dar vienas baltas

Dvi linksmos žąsys

Ištempė kaklus

Kas turi ilgiau?

Viena pilka

Kitas baltas.

Kas turi ilgiau?

Žąsų pėdų plovimas

Baloje prie griovio -

Viena pilka

Dar vienas baltas

Jie pasislėpė griovyje.

Štai močiutė rėkia:

O, žąsys dingo -

Viena pilka

Dar vienas baltas

Žąsys, mano žąsys!

Pedagogas: Vaikai, padėkime močiutei grąžinti žąsis. Ir nupieškime juos. Visą delną reikia panardinti į guašo dubenį ir padaryti atspaudą. viduje delnai (pirštai stipriai suspausti, nykštys nukreiptas tiesiai į viršų) ant popieriaus. Kai visi vaikai nupieš, mokytoja pasakys: „Taigi mes grąžinome žąsis močiutei. Pavaizduokime juos: iš delno padarysime snapelį, delną „atversime“ ir pasakysime „ha-ha-ha!

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Sukurti pamokų užrašai

Pedagogas: Martyanova A.M.

GBOU 296 vidurinė mokykla

Struktūrinis vienetas

Ikimokyklinio ugdymo skyriai

Frunzensky rajonas

Sankt Peterburgas

Piešimo pamokos jaunesnėje grupėje santrauka

"Paukštiena"

(jaunesnysis ikimokyklinis amžius)

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie paukštieną.

Užduotys:

Švietimas:Supažindinkite vaikus su spausdinimo delnu technika. Išmokite papildyti įvaizdį.

Švietimas: Ugdykite regimąjį suvokimą ir smulkiąją motoriką.

Pedagogai: Ugdykite gebėjimą užjausti.

Įranga: piešiniai - žąsų ruošiniai, platūs dubenys su vandeniu atskiestu guašu, servetėlės.

Judėti švietėjiška veikla:

Mokytojas dainuoja vaikams pirmąsias dainelės apie žąsis eilutes:

Gyveno su močiute

Dvi linksmos žąsys -

Viena pilka

Dar vienas baltas

Dvi linksmos žąsys

Ištempė kaklus

Kas turi ilgiau?

Viena pilka

Kitas baltas.

Kas turi ilgiau?

Žąsų pėdų plovimas

Baloje prie griovio -

Viena pilka

Dar vienas baltas

Jie pasislėpė griovyje.

Štai močiutė rėkia:

O, žąsys dingo -

Viena pilka

Dar vienas baltas

Žąsys, mano žąsys!

Pedagogas: Vaikai, padėkime močiutei grąžinti žąsis. Ir nupieškime juos. Visą delną reikia panardinti į guašo dubenį ir vidinėje delno pusėje (pirštai tvirtai suspausti, nykštis nukreiptas tiesiai į viršų) ant popieriaus padaryti atspaudą. Kai visi vaikai nupieš, mokytoja pasakys: „Taigi mes grąžinome žąsis močiutei. Pavaizduokime juos: iš delno padarysime snapelį, delną „atversime“ ir pasakysime „ha-ha-ha!


Programos turinys:

Formuoti apibendrintą vaikų supratimą apie žiemojančius ir migruojančius paukščius, mokyti vaikus atskirti paukščius pagal esmines savybes, suskirstyti juos į žiemojančius ir migruojančius paukščius, gebėti piešinyje perteikti įspūdžius ir pastebėjimus apie paukščius, įtvirtinti gebėjimus. naudoti antspaudus, ugdyti meilę paukščiams, norą padėti žiemos sąlygomis.

Įranga:

Kraštovaizdžio lapas, guašas, servetėlės, ovalūs ir pusiau ovalūs antspaudai, teptukai, paukščių piešiniai.

Pamokos eiga:

Psichologinė gimnastika "Paukščiai"

Naktis. Paukščiai miega, paslėpę galvas po sparnais. Jie turi malonių svajonių: apie vasarą, apie šiltą saulę, kaip dainuoja. Ryte, kai juos paliečia saulės spinduliai, paukščiai pabunda, išskleidžia pirma vieną sparną, paskui antrą, papurto juos ir skrenda prie upės. Jie geria vandenį, atmetę galvą atgal ir apsidairę. Ir tada jie imasi verslo: skraido, dainuoja, ieško maisto. Jie džiaugiasi saule, atidengdami savo sparnus šiltiems jos spinduliams.

1 dalis. Pokalbis.

O dabar pakalbėsime apie paukščius, ką apie juos žinai.

Kur gyvena paukščiai? (Miškuose, soduose).

Kodėl jie ten gyvena? (Medžiuose sau lizdą susikuria, automobiliai ten nevažiuoja, niekas jiems netrukdo).

Kai prasideda šalnos, kur dingsta daug paukščių? (Jie išskrenda į šiltus kraštus).

Kaip vadinami paukščiai, skrendantys į pietus? (Migruojantis).

Kokie yra paukščių, kurie lieka pas mus, vardai? (Žiemoja).

Ką valgo žiemojantys paukščiai? (Medžių sėklos ir vaisiai).

Prasidėjus žiemai, žiemoti likę paukščiai keliasi arčiau žmonių, prie žmonių gyvenamosios vietos. Kodėl? (Jie yra šalti ir alkani).

Paukščiams šaltis nėra toks baisus kaip alkis. Žiemą miške mažai maisto, todėl jie skrenda pas mus. Jie prašo pagalbos. Kaip padedate paukščiams žiemą? (Darykime lesyklas, lesinkime paukščius).

Kokie paukščiai skrenda į lesyklas? (Žvirbliai, kėkštai, zylės, varnos).

Tai mūsų draugai. (pakabinu paukščių nuotraukas).

O dabar aš tau pasakysiu mįsles, o tu atspėk ir parodyk tinkamą paukštį.

Mįslės apie paukščius. Skaityti eilėraščius apie paukščius.

Vaikai, kokią naudą paukščiai atneša gamtai ir žmonėms? (Jie minta vabzdžiais, plėšrieji paukščiai graužikus, dirba miško prižiūrėtojais).

Kokie paukščiai? (Rokai, snapeliai, starkiai, žvirbliai).

Kodėl žmonės juos myli? (Gražus, malonus, darbštus, gražiai dainuoja).

2 dalis. Brėžinys

O dabar piešime paukščius. Prisiminkime, koks paukštis ir kokios jo formos (liemuo – ovalus, galva – apskritimas, sparnai – pusiau ovalūs, uodega, akys, snapas).

Kuo padengtas paukščio kūnas? (Plunksnos).

Kaip vadinamos plunksnos, kurios sušildo paukščius? (Pūkuotukas).

Kokios plunksnos padeda paukščiams skristi? (Uodega, sparnai).

Piešsime paukščiukus su antspaudais. Jūs turite du antspaudus ant savo stalų, pasakykite man, kokios jie formos? (Ovalus, pusiau ovalus).

Kokią paukščių dalį piešime ovalo formos antspaudu? (liemuo).

O kaip su pusiau ovaliu antspaudu? (Sparnas).

O likusią dalį užbaigsime teptuku.

Kur turėtume pradėti dirbti? (liemuo, sparnai, galva, uodega, akys, snapas, kojos).

Kokioje padėtyje yra sparnai, kai paukštis skrenda? (Išskleiskite į šonus).

O kai jis sėdi ar stovi? (Paspaustas žemyn).

Kai paukštis skrenda, ar matomos jo kojos? (Ne, jie prispausti prie kūno).

Pagalvokite, kas kurį paukštį nupieš.

Kūno kultūros minutė.

Darbas prie stalų (dirbant vaikai klausosi paukščių giesmių).

3 dalis. Pamokos santrauka.

Skaitau Ladonščikovo eilėraštį „Aš myliu paukščius“

Tiesioginių edukacinių užsiėmimų antroje jaunesniųjų grupėje „Paukščiai, paukšteliai“ santrauka

Naudojamos technologijos: modeliavimas, mnemonika, žaidimų technologija.

Sudarė GBDOU Nr. 26 mokytoja Elena Viktorovna Penkina

Švietimo sričių integracija:„Pažinimo raida“, „Kalbos raida“, „Sociokomunikacinė raida“, „Meninė ir estetinė raida“.

Programinės įrangos užduotys:

Įtvirtinti žinias apie charakteristikas skiriamieji bruožai paukščius, plėtoti žinias apie žiemojančius paukščius.

Ugdyti kalbėjimo veiklą, ugdyti rišlios kalbos įgūdžius, taisyklingą leksinį ir gramatinį kalbos teiginių formatavimą.

Mokykite įminti mįsles ir ugdykite vaizduotę.

Ugdykite vizualinį dėmesį ir atmintį.

Puoselėkite gerumą atsargus požiūrisį gamtą, ugdyti domėjimąsi paukščių gyvenimu.

Sukurkite norą laikytis pagrindinių taisyklių kooperaciniame žaidime.

Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai, vaizduotė, fantazija.

Preliminarus darbas: paukščių stebėjimas vaikštant; grožinės literatūros skaitymas: S. Gorodetskis „Kaip paukščiai išmoko statyti lizdus“, A. Ševčenko „Lizdai“, T. Nužina „Žvirbliai“, „Kregždė“ ir kt.; mįslių uždavimas; apžiūra didaktinė medžiaga, knygų iliustracijos; didaktiniai žaidimai „Įvardink dingusį paukštį“, „Atspėk, koks mūsų namas“, „Atspėk pagal aprašymą“, „Kieno vaikai“ ir kt.; lauko žaidimai „Žvirbliai ir mašina“, „Kas kur gyvena“ ir kt.

Medžiaga ir įranga: Meškiuko žaislas, skrynia, paukščių nuotraukos, garso takelis, paukščių kaukės (pagal vaikų skaičių), paukščių lizdų atvaizdai, kortelės su maketais, mnemoninis staliukas, dažai, flomasteriai, popierius, dubenys su vandeniu, audinys .

Pamokos eiga.

.Laiko organizavimas.

Vaikai: Paukščiai gieda.

II.Pagrindinė dalis.

Pedagogas: Teisingai. Paukščių čia daug ir visi vienu metu gieda. Pabandykime su kai kuriais iš jų susipažinti. Aš turiu stebuklingą skrynią. Mįsiu tau mįsles, o tu pabandyk atspėti, apie ką aš kalbu. Po kiekvienos teisingai atspėtos mįslės iš krūtinės išskris paukštis.

Visą dieną gaudau klaidas

Valgau kirminus.

Aš neskrendau į šiltus kraštus,

Aš gyvenu čia po stogu,

Pažymėkite tviterį! Nebūk nedrąsus

Aš patyręs...

Vaikai: Žvirblis.

(Mokytojas ištraukia paukščio figūrėlę ir pritvirtina prie flanelgrafo.)

Beldžiu į medieną

Noriu gauti kirminą

Nors paslėptas po žieve,

Jis vis tiek bus mano. (mednis)

Visa diena be pertraukos -

Kar-kar-kar,

rūsčiai rėkia... (varnas)

Šis paukštis yra mėlynasparnis

Mėgsta skinti sėklas

Ir švelniai kuda. (balandė)

Obuoliai ant šakų žiemą!

Greitai surinkite juos!

Ir staiga obuoliai pakilo,

Juk tai... (buliukai)

Balti skruostai, mėlynas paukštis.

Aštrus snapas, mažas,

geltona krūtinė yra... (zylė)

Pedagogas: Kaip vienu žodžiu vadiname šiuos paukščius?

Vaikai: Laukiniai.

Pedagogas: Tiesa, kodėl? Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Sakykite, vaikinai, ar mes matome šiuos paukščius žiemą?

Pedagogas: Taigi, kaip dar vienu žodžiu galima pavadinti šiuos paukščius? Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Teisingai, žiemoja. O, kas pas mus atėjo?

(Pasirodo žaislas Teddy Bear)

Mažasis lokys: Sveiki, vaikinai. Išgirdau, kaip puikiai sprendžiate mįsles ir atsakote į klausimus, ir pagalvojau: „Tokie protingi vaikai man tikrai padės“. Paaiškinkite man, prašau, kodėl paukščiai skraido, bet aš negaliu? Aš taip pat noriu plazdėti danguje!

Pedagogas: Padėkime Meškiukui tai išsiaiškinti.

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į paukščius ir pasakykite, kuo jie visi panašūs?

Modelių pagalba vaikai identifikuojasi būdingi bruožai paukščiai.

Visi paukščiai turi dvi kojas. (modelis)

Kūnas padengtas plunksnomis. (modelis)

Sparnai. (modelis)

Galva ir liemuo. (modelis)

Snapas. (modelis)

Uodega. (modelis)

Pedagogas: Meškiukas, sutinki? Dabar pažiūrėkime, kuo paukščiai skiriasi nuo gyvūnų?

Vaikai: – Jų letenėlės visiškai skirtingos, o jų yra tik dvi, o ne keturios.

Vietoj nosies yra snapas.

Vietoj letenų yra sparnai.

Vietoj vilnos yra plunksnos.

O kita uodega – kaip vėduoklė.

Pedagogas – Kodėl paukščiams reikia sparnų? (skristi)
– Kodėl paukščiams reikia letenų? (judėti ant žemės, prilipti prie šakų)

Kodėl paukščiams reikia snapo? (valgyti, gerti)

Pedagogas: Meškiukas, tu visai kitoks. Dabar jūs suprantate, kodėl negalite skristi kaip paukštis. Bet nenusimink, dabar žaisime paukščiukus.

Pedagogas: Vaikinai, ar norėtumėte tapti paukščiais? Norėdami tai padaryti, turite išsiskirstyti po visą grupę, susirasti stebuklingas skrybėles, užsidėti jas ir pasakyti stebuklingi žodžiai.

Kilnojamas didaktinis žaidimas"Paukščiai".

Vaikai vaikšto po grupę, ieško kepurių su paukščių nuotraukomis. Jie užsideda juos ir sustoja ratu.

Pedagogas: Jau matau, kad visi nešioja stebuklingas kepures. Dabar tereikia pasakyti magiškus žodžius. Kartok paskui mane:

Vienas, du, trys (ploti rankomis)

Apsisuk ant vienos kojos (apsisuk),

Ir greitai virsti paukščiu!

Auklėtojas : Paukščiai atkeliavo:

Balandžiai, zylės,

Šauliai ir greitukai,

Verslai, siskai,

Gandrai, gegutės,

Net pelėdos yra pelėdos,

Gulbės, starkiai.

Sėkmės jums visiems!

Pedagogas: Įvardykite, kokiu paukščiu pavertėte (paukščio vardas turi atitikti paveikslėlį ant kepurėlės). Pasakyk man, kiek paukštis turi kojų? O akis, sparnas?

Suskaičiuokime:

Letena, viena! (padėkite vieną koją į priekį).

Letena, du! (ištieskite kitą koją).

Skok-skok-skok! (šokinėja ant abiejų kojų).

Sparnas, vienas! (viena ranka į šoną).

Sparnas, du! (kita ranka į šoną).

Ploji, ploja, ploja! (plasnoja sparnais).

Akis, vieną kartą! (užmerkite vieną akį).

Akis, du! (užmerkite kitą akį).

Jie atmerkė akis ir lakstė aplinkui, plasnodami sparnais, čiulbėdami, girgždėdami.

Paukščiai atskrido

Paukščiai maži.

Važiavome linksmai

Grūdai buvo nuskabyti

Ir jie greitai išskrido.

Pedagogas: Paukščiai turi skristi į savo lizdus.

(Ant lizdų yra įvairių paukščių atvaizdai. Vaikai „skrenda“ į lizdą ten, kur paukščio atvaizdas sutampa su paukščiu ant kepurėlės).

Pedagogas: Gerai padaryta! O dabar, kad mūsų Meškiukas neliūdėtų, išmokime eilėraštį apie paukščius, o šie stebuklingi piešiniai padės mums tai prisiminti.

Eilėraščio mokymasis naudojant mnemoninę lentelę.

„Čia, ant šakų, žiūrėk,

Bulvikai raudonais marškinėliais.

Jie supūkė plunksnas ir kaitinasi saulėje.

Jie pasuka galvas ir nori išskristi.

Pedagogas: Vaikinai, kokius paukščius matėte mūsų mieste?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Paukščiai skrenda į miestą, nes miškas žiemą labai alkanas. Kaip žmonės jiems padeda?

Vaikai: pakabinti lesyklėles.

Pedagogas: lesinkite paukščius žiemą,
Tegul ateina iš visur
Jie plūste pas mus kaip į namus,
Pulkas į prieangį.
Jų maistas nėra turtingas!
Reikia saujos grūdų.
sauja grūdų -
Ir nebaisu
Jiems bus žiema.

Pedagogas: Apie ką šis eilėraštis?

Vaikai: Apie paukščius, juos reikia šerti.

Pedagogas: Nagi, nupieškime daug paukščių, kuriuos tada lesinsime grūdais?

(Vaikai eina prie stalų, ant kurių paruošti šviesūs dažai, supilti į negilias lėkštes, popierius. Stalai uždengti aliejumi, dubenyse yra vanduo rankoms plauti.)

Pedagogas: Dabar delnais nupiešime mažą paukštelį. Norėdami tai padaryti, ant popieriaus lapo turime padaryti delno atspaudą. Žiūrėk, aš atitraukiu nykštį, likę pirštai suspausti (demonstracija). Tada panardinu delną į dažus ir švelniai prispaudžiu prie popieriaus. Pažiūrėkite, kaip pasirodė spaudinys.

Po to, kai vaikai padaro savo atspaudus, jie nusiplauna rankas ir toliau dirba. Tada mokytojas parodo, kaip baigti piešti paukščio snapą, kojas ir akis. Kviečia vaikus baigti piešti paukštį naudojant flomasterius.

Pedagogas: Dabar nupieškite akį ir snapą ant paukščio galvos ir letenų. Taigi tai pasirodė tikras paukštis. Jei pageidaujama, vaikai į savo paukštį gali įberti grūdų.

III.Baigiamoji dalis.

Pedagogas: Kokie jūs puikūs bičiuliai! Žiūrėk, Meškiukas, kokie gražūs pasirodė vaikų paukščiai.

Vaikinai, dar kartą priminkime Meškiukui, kuo jis skiriasi nuo paukščio.


Penkina Elena Viktorovna

Tema: „Mažas paukštis“.

Programos turinys: paaiškinkite vaikų mintis apie išvaizdažvirblis, plėskite vaikų žinias apie paukščio gyvenimą žiemą, apie jo įpročius ir mitybą. Sustiprinkite piešimo pirštais techniką. Ugdykite ilgą, sklandų iškvėpimą, suaktyvinkite lūpų raumenis. Ugdyti vaikų užuojautą ir empatiją „mūsų mažesniems broliams“.

Parengiamasis darbas: Stebėjimas pasivaikščiojimo metu.

Skaito R. Kučerenko eilėraštį. Popierinių paukščių gamyba.

Medžiaga: Žvirblio iliustracija. Kraštovaizdžio lapelis kiekvienam vaikui, guašas, servetėlės ​​(šlapios). Popieriniai paukščiai ant virvelių.

Pamokos eiga: Vaikai įeina į grupę ir stovi iš eilės.

Labas rytas! (pakelk vieną ranką).

Laba diena! (pakelk kitą ranką).

Ir visiems svečiams:

Laba diena (rankos į priekį).

Auklėtoja: Vaikinai, žinote, aš šiandien atėjau į darželį, o mūsų grupėje yra svečias.

Norite sužinoti, kas tai yra? Atspėk mįslę.

Čiulpti,

Šokite pro langą!

Peck, nesidrovėk

Kas čia? (žvirblis)

Teisingai, vaikinai, tai žvirblis. (Aš jį nufotografavau, pamaitinau ir išleidau į gatvę).

Pažvelkime į tai ir pakalbėkime apie tai.

a) Vaikinai, kur gyvena žvirblis? (gatveje, parke, miške).

b) Ar žvirblis yra didelis ar mažas paukštis? (mažas).

c) Kuo padengtas jo kūnas? (su plunksnomis).

D) Kokias kūno dalis turi žvirblis? (galva, liemuo, kojos).

D) Kokią galvą jis turi? (apvalus. mažas).

E) Kas yra ant galvos? (snapas, akys).

G) Kas yra ant kūno? (sparnai, uodega).

H) Kam jie skirti? (skristi).

I) Vietoj kojų žvirblis turi kojas. Ką su jais daro žvirblis? (šokinėja).

Žaiskime su tavimi paukščiukus.

Fiziniai pratimai.

Paukštis, vienas! (stumia vieną koją į priekį).

Paukštė, du! (kita koja).

Skok-skok-skok (šok ant abiejų kojų).

Paukštis, vienas! (pakelk vieną ranką).

Paukštis. Du! (Kita vertus).

Plak-plak-plak! (ploja rankomis).

Paukštis, vienas! (viena ranka uždenkite vieną akį).

Paukštė, du! (kita akis).

Paukščiai šoka. (šokinėti).

Jie plaka sparnais (mojuoja rankomis).

Ir jie tviteruoja (jie tviteruoja).

(Vaikai susėda).

Pedagogas: Nors žvirblis nebijo šalnų, jiems labai sunku susirasti sau maisto.

Todėl mes turime jiems padėti, turime lesinti paukščius. Klausykite eilėraščio apie tai.

Neskristi į pietus rudenį!

Chi-rik! Už langų visą žiemą

Ir aš jam kaip senas ištikimas draugas

Paimsiu duonos trupinių.

Pedagogas: Vaikinai, kuo dar galite pamaitinti žvirblį? (soros, lašiniai, šermukšniai).

Dabar lesinkime savo paukščius kalnų pelenais.

Pirštais nupieškime šermukšnius žvirbliams. (piešia šermukšnius).

Pagydykime žvirblį šermukšniais.

Paukštė, paukštė

Štai tau šiek tiek vandens

Štai jums trupiniai

Ant mano delno.

Štai jums keletas kalnų pelenų

Ant mano popieriaus lapo.

Vaikinai, pažaiskime su jumis. Tapkime visi paukščiais ir mokykimės skraidyti.

Žaidimas „Paukščių skrydis“.

(Ilgo, sklandaus iškvėpimo ugdymui. Lūpų raumenų aktyvinimas).

Vaikai ima pagaliukus su pakabinimu ant jų popieriniai paukščiai ir papūskite ant jų vienu sklandžiu iškvėpimu).

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai! Jūs visi buvote geri paukščiai. (padėkite paukščius į vietą). Dabar, vaikinai, pasakykite, apie ką mes šiandien kalbėjome? (apie žvirblį).

Ką jis turi vietoj drabužių? (plunksnos).

Vietoj kojų? (letenėlės).

Ka jis gali padaryti? (skristi, šokinėti, tvitinti).

Paukščiai yra mūsų draugai, todėl neturėtume jų įžeisti.

Ką tu turėtum daryti? (mylėti ir padėti).

Vaikai stovi ratu ir kalba.

Aš baigiau! (rankos ant krūtinės).

Šauniai padirbėta! (rankos į priekį).

Šauniai padirbėta! (rankas aukštyn).

Grįžti

×
Prisijunkite prie „page-electric.ru“ bendruomenės!
Susisiekus su:
Aš jau užsiregistravau „page-electric.ru“ bendruomenei